image1 image2 image3 image4

Święto Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady

Święto Batalion Dowodzenia Wielonarodowej
Brygady (część polska)

 

8 września 2017 r. Lubelski Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część polska) obchodził swoje święto. Wśród  Gości byli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i miejskich, szefowie służb mundurowych Garnizonu, Komendant Centrum Wsparcia Systemów Dowodzenia DG RSZ, Dowódca 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia, Dowódcy oraz przedstawiciele batalionów wchodzących w skład 9 BWD.

       W uroczystościach wzięła udział również delegacja XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta. 37 uczniów klas wojskowych naszej szkoły tworząc pododdział, wzięło udział w uroczystej defiladzie wojskowej Wielonarodowej Brygady. Pododdział pod dowództwem ucznia klas III XIV LO Krzysztofa Sieńko, prezentował się znakomicie. Uczniom towarzyszyli nauczyciele: p. Dyrektor Wojciech Kalicki oraz p. prof. Beata Jasińska. Od kilku lat nasza szkoła ściśle współpracuje z Batalionem Dowodzenia Wielonarodowej Brygady co w znacznym stopniu przyczynia się do wysokiego poziomu kształcenia edukacyjnego uczniów klas wojskowych. Podczas  Święta batalionu połączonego z Dniem Otwartych Koszar młodzież miała możliwość  zapoznania się ze sprzętem wystawionym w pokazie statycznym. 

      W czasie uroczystości  Dowódca Batalionu Dowodzenia WB p. płk. Robert Kasperczuk  wręczył pamiątkową odznakę  p. dyr. Wojciechowi Kalickiemu dziękując za dotychczasową wzorową współpracę XIV Liceum Ogólnokształcącego z Wielonarodową Brygada. Uroczystość zakończyła się wojskową grochówką.
Skład delegacji uczniów XIV LO:

 1. Barszczuk Anna
 2. Sieńko Krzysztof
 3. Kaczka Jakub
 4. Kamińczuk Dominika
 5. Włodarczyk Klaudia
 6. Chojna Iwona
 7. Borowski Adam
 8. Kosior Krzysztof
 9. Korecka Martyna
 10. Sadowska Roksana
 11. Machoń Klaudia
 12. Kaczor Adam
 13. Poręba Marcin
 14. Chlebicki Kamil
 15. Kwaśniak Kamila
 16. Ambrożkiwicz Damian
 17. Wypych Aleksandra
 18. Zaborska Kaja
 19. Brodziak Marcin
 20. Sawa Fabian
 21. Nieć  Alicja
 22. Jabłoński Mateusz
 23. Charytanowicz Wiktoria
 24. Bednarz Klaudia
 25. Jaroszek Paulina
 26. Zarzeka Kacper
 27. Sokołowska Aneta
 28. Kowalczyk Weronika
 29. Kijak Jakub
 30. Guzowski Konrad
 31. Lech Sebastian
 32. Gliwka Mateusz
 33. Piwowarski Juliusz
 34. Stachura Natalia
 35. Kańczugowski Rafał
 36. Ciesielska Małgorzat

 

Zapraszamy do obejrzenie galerii z tej uroczystości.

  © XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Lublinie